Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Chcesz przygarnąć kota? Dowiedz się, ile żwirku wsypać do jego kuwety!

0
Chcesz przygarnąć kota? Dowiedz się, ile żwirku wsypać do jego kuwety!

O kotach często mówi się, że są to zwierzęta, które świetnie czują się w swoim własnym towarzystwie. Nie zmienia to jednak faktu, że należy o nie odpowiednio zadbać. Jednym z podstawowych obowiązków każdego opiekuna jest kupienie i wyposażenie kuwety dla kota. Choć zadanie to wydaje się proste, to dla początkujących opiekunów mruczków może okazać się nieco problematyczne. Ile żwirku do kuwety kupić, a potem wsypać, by Twój kot był w pełni zadowolony? Oto kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią Ci organizację jego toalety.

Jaki żwirek dla kota będzie najlepszy? 

Oczywiście naturalny. Jest on najlepszy z przynajmniej kilku względów. Po pierwsze, jest on całkowicie przyjazny dla środowiska. Istotnym atutem takiej ściółki jest także to, że żwirek naturalny jest biodegradowalny. Oznacza to, że możesz utylizować go na różne sposoby – zarówno poprzez spuszczenie w toalecie, jak i wyrzucenie do ogródka. Przykładem takiego produktu jest zbożowy żwirek zbrylający. Produkuje się go z surowca, który powstaje w wyniku przemiału zbóż. Żwirek z tej kategorii ma duże możliwości absorpcyjne, dzięki czemu wystarczy na dłużej niż ściółki innego typu. Co więcej, jego cena jest bardzo przystępna. W sklepach naszych dostawców za duży 15-kilogramowy worek zapłacisz jedynie 79 złotych.

https://allegro.pl/oferta/naturalny-zbrylajacy-zwirek-zbozowy-15kg-kotbury-10483893323 

Żwirek do kuwety – ile go kupić? 

Osobom, które poszukują żwirku dla kota, zwykle polecamy zakup większych opakowań. Jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekonomiczne. Produkt ten zawsze będzie potrzebny, a zakup mniejszej paczki to tylko pozorna oszczędność. Warto także zaznaczyć, że zawsze warto mieć pod ręką zapas żwirku. To produkt, który się nie zepsuje, a prędzej czy później na pewno się przyda.

Ile żwirku wsypać do kuwety?

Podstawowym błędem popełnianym przez wielu niedoświadczonych kociarzy jest napełnianie kuwety nieodpowiednią ilością żwirku. Jeśli bowiem wsypiesz go za mało, to zwiększysz prawdopodobieństwo tego, że odchody kota zabrudzą kuwetę. Warto jednak zaznaczyć, że zbyt gruba warstwa żwirku może zachęcić Twojego pupila do wykopywania go poza toaletę. Uważa się, że najlepszym rozwiązaniem jest wysypanie ściółki na mniej więcej sześć centymetrów wysokości. W takim przypadku kot będzie mógł bez problemu zakopać nieczystości i nie powinien interesować się żwirkiem w sposób nieodpowiedni. 

Jaka kuweta dla kota sprawdzi się najlepiej? 

Co ważne, dobry żwirek dla kota to dopiero połowa sukcesu – równie ważna jest sama kuweta. Warto zainwestować w taką, z której żwirek nie będzie się wysypywał. Jest to istotne zarówno dla wygody kota, jak i dla Twojego komfortu. Na pewno nie chcesz, aby nieczystości wysypywały się na posadzkę, prawda? Pamiętaj o tym, że w opiece nad pupilem kluczem do sukcesu jest obserwacja zwierzaka. Dzięki niej na pewno dowiesz się, ile żwirku do kuwety wsypać, by Twój mruczek był w pełni zadowolony.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony