Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Czy wiesz, ile śpią koty i od czego zależy ich długość snu?

0
Czy wiesz, ile śpią koty i od czego zależy ich długość snu?

Planujesz w niedalekiej przyszłości przygarnąć kociego pupila? A może masz już jednego i zastanawiasz się, czy to normalne, że aż tyle śpi? W poniższym artykule wyjaśnimy Ci naturę zwierząt, z którymi jak najbardziej wszystko jest w porządku. To po prostu ogromne śpiochy! Odpowiemy także na pytanie, ile śpią koty i od czego to zależy.

Długość snu kotów – z czego wynika?

Długość snu kotów związana jest z ich drapieżną naturą. Tak już zostały zaprogramowane. Na pewno zgodzisz się z nami, że śpiący kot wygląda naprawdę słodko! Trzeba jednak pamiętać, że nigdy nie traci czujności. Te niezwykłe zwierzaki potrafią wybudzić się natychmiast i od razu być gotowymi do polowania!

Ile snu na dobę potrzebują koty?

Oczywiście długość oraz główny powód będą się różniły w zależności od wieku Twojego kota. I tak, kocięta będą statystycznie potrzebować go więcej, około 20 godzin na dobę. Podczas snu dokonuje się ich największy rozwój i wzrost. A jak wiadomo, małe koty podczas poznawania świata i psot tracą dużo energii. Natomiast dorosłe zwierzaki, podobnie do człowieka, potrzebują po prostu więcej czasu na regenerację sił. Tym samym dorosłe osobniki przeciętne śpią od 12 do 16 godzin na dobę. 

Ulubione miejsca, w których śpią koty

Pupile potrafią zadziwić swoimi kryjówkami. Im cieplejsze i bezpieczniejsze miejsce, tym kot chętniej się w nim zdrzemnie. Dlatego zwierzaki te często wygrzewają się w promieniach słonecznych, na grzejnikach, parapetach lub na ludzkich brzuchach.

Pozycje, w których śpią koci ulubieńcy, również są nie bez znaczenia! W większości przypadków zwierzęta drzemią zwinięte w kłębuszek. Jeśli Twój pupil śpi na plecach, oznacza to, że czuje się bezpiecznie, a ponadto darzy Cię ogromnym zaufaniem. 

Kiedy koci sen powinien Cię martwić?

Pomimo tego, iż koty to śpiochy, nie przestawaj obserwować swoich pupili. Czasem długość ich snu może być pierwszym sygnałem alarmującym. Jeśli Twój zwierzak nagle przesypia znaczną część dnia, obserwuj, czy nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy. Mogą to być np. mniejszy lub całkowity brak apetytu czy ogólne osłabienie. Każdy taki symptom to sygnał, że może potrzebować pomocy. Dlatego w takich przypadkach zwróć się bezpośrednio do weterynarza, w celu konsultacji.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony