Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Ile kosztuje utrzymania kota? Odpowiadamy!

0

Opieka nad zwierzęciem bez wątpienia jest ogromną odpowiedzialnością. Przynosi także wiele radości. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że ukochany pupil generuje koszty wynikające z podstawowych potrzeb. Właściciel musi zapewnić swojemu mruczkowi odpowiednie warunki, pożywienie i zadbać o wszystkie kwestie zdrowotne. Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje utrzymanie kota, to jesteś we właściwym miejscu. Odpowiadamy!

Wyprawka dla kota - co jest potrzebne?

Decydując się na adopcję bądź zakup kota trzeba liczyć się z pewnymi kosztami już na samym początku wspólnej przygody. Ponadto przygotowanie wyprawki dla nowego członka rodziny może wymagać wydania większej kwoty. Do niezbędnych rzeczy zalicza się:

- kuwetę, 

- karmę, 

- drapak, 

- legowisko, 

- środki pielęgnacyjne, 

- żwirek, 

- obroże, 

- a także miskę. 

Należy jednak pamiętać, że wartość całej wyprawki zależna jest od wybranych produktów oraz ich cen. Można zatem zdecydować się na bardziej lub mniej kosztowne akcesoria pod warunkiem, że są bezpieczne i w pełni przystosowane dla kotów. Ponadto nie można zapomnieć także o aspektach związanych ze zdrowiem pupili. Szczepienia, badania czy kastracja to podstawowe działania, które także generują koszty.

Jaki jest miesięczny koszt utrzymania kota?

Uważa się, że miesięczne utrzymanie kota waha się od około 30 do 200 złotych. Jest to kwota, która uwzględnia wyżywienie, środki pielęgnacyjne, a także podstawową opiekę zdrowotną. Należy jednak pamiętać, że wyżej podana kwota może ulec zmianie. Wszystko zależne jest natomiast od stanu zdrowia zwierzaka, wybranej karmy czy częstotliwości wymieniania zabawek umilających czas. Jeśli więc pragniesz zaopiekować się małym, bezbronnym zwierzęciem to musisz wiedzieć, że wiąże się z tym ogromna odpowiedzialność, także finansowa. Decyzja o posiadaniu kota musi zatem zostać podjęta świadomie. Nie ulega natomiast wątpliwości, że miłość, oddanie i wspólnie spędzone chwile będą dla właściciela najlepszym wynagrodzeniem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl