Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Jak kot okazuje miłość? Poznaj 12 oznak sympatii i zaufania do opiekuna

0
Jak kot okazuje miłość? Poznaj 12 oznak sympatii i zaufania do opiekuna

Wbrew stereotypom, koty nie są wcale powściągliwymi zwierzętami. W nieco odmienny sposób wyrażają jednak uczucia. Dlatego wielu ludzi ma problemy z właściwą interpretacją zachowania swoich czworonożnych przyjaciół. Zastanawiasz się, czy Twój pupil Cię kocha? Jak poznać, że zwierzę darzy Cię zaufaniem? Czytaj dalej, a dowiesz się, jak kot okazuje miłość.

Jak kot okazuje miłość?

Koty komunikują się z człowiekiem przede wszystkim za pomocą mowy ciała. Dzięki temu swoim opiekunom mogą powiedzieć więcej, niż myślisz. Pupile swoje uczucia wyrażają w charakterystyczny dla siebie sposób. Poznaj 12 oznak sympatii i zaufania do opiekuna.

1. Ocieranie o nogi

Kot może oznaczyć cię jako swojego opiekuna, ocierając się o Ciebie. Takie zachowanie umożliwia wymianę zapachów. Pupilom zapewnia to poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

2. Barankowanie głową

Pozytywne uczucia wobec właściciela koty okazują poprzez szturchanie łebkiem, czyli potoczne baranki. Zwierzę w ten sposób umacnia swoją więź z człowiekiem i oznacza opiekuna jako swoją własność.

3. Szukanie towarzystwa człowieka

Miłość czworonożnego przejawia się także w szukaniu kontaktu fizycznego. Pupil chętnie się przytula i dotyka łapami. Często też wskakuje na kolana.

4. Lizanie

Kocia sympatia do człowieka może wyrażać się poprzez lizanie po rękach, twarzy i włosach. Zwierzę pozostawia wówczas zapach i umacnia swoją więź z człowiekiem.

5. Zasypianie w łóżku z opiekunem

Koty uwielbiają spać w łóżku z ludźmi. Najchętniej jednak kładą się obok tych, do których są najbardziej przywiązani.

6. Mruczenie

Jest to jedno z najbardziej oczywistych zachowań świadczących o tym, że kot cię kocha. Najczęściej charakterystyczne dźwięki możesz usłyszeć, gdy głaskasz pupila. Jest to znak, że czworonożny czuje się przy Tobie dobrze i jest szczęśliwy.

7. Odsłanianie brzucha

Jeśli kot kładzie się na plecach i odsłania swój brzuch, oznacza to, że darzy Cię ogromnym zaufaniem. Mruczek wie, że nie grozi mu z Twojej strony żadne niebezpieczeństwo.

8. Ugniatanie

Masowanie przednimi łapami to pozostałości po okresie dzieciństwa, kiedy to w ten sposób ugniatał gruczoły mlekowe swojej matki. Jeśli podczas masażu nie używa pazurów, wyraźnie pokazuje, że czuje się bezpiecznie. To także znak jego wielkiej miłości do Ciebie.

9. Mruganie

To forma komunikacji niewerbalnej z człowiekiem. Mrugnięcia służą więc do wyrażania miłości. Kiedy kot zamyka oczy, wiedz, że darzy Cię ogromnym zaufaniem.

10. Podgryzanie

Oznaką kociej miłości może być także delikatne podgryzanie. W ten sposób zwierzę próbuje wykazać bezgraniczną miłość do swojego właściciela.

11. Przynoszenie prezentów

Niektóre zwierzaki mają tendencję do przynoszenia prezentów swoim właścicielom. Nie zdziw się więc, że pupil pod drzwiami zostawił Ci upolowaną mysz lub ptaka. Takie upominki świadczą o tym, że kot traktuje Cię jak najbliższego członka rodziny.

12. Chodzenie krok w krok za opiekunem

To kolejny sposób, w jaki koty okazują swoją miłość do właściciela. Chęć towarzyszenia przy codziennych czynnościach, pilnowania i obserwowania, to oznaka przywiązania. Takim zachowaniem zwierzę pokazuje, że czuje się dobrze przy opiekunie.

Jak zyskać zaufanie kota?

Koty to bardzo wrażliwe zwierzęta. Zanim pupil Ci zaufa i zrozumie, że go kochasz, może minąć dużo czasu. Oto kilka kwestii, o których powinieneś pamiętać, próbując zyskać sympatię kota.

  1. Spędzaj czas z pupilem, poświęcaj mu czas i uwagę, której tak bardzo potrzebuje. Baw się i głaszcz tak, jak lubi.
  2. Stwórz przyjazne kotu otoczenie. Dzięki temu będzie czuł się dobrze.
  3. Szanuj przestrzeń pupila. Kot to niezależne zwierzę, więc musisz pamiętać, że da Ci znać, kiedy będzie chciał zwrócić na siebie uwagę.
  4. Rozmawiaj z czworonożnym. Często wołaj jego imię i witaj się z nim, gdy wracasz do domu. Pozwalaj mu na lizanie rąk i wąchanie.
  5. Rozpieszczaj swojego kota jego ulubionym jedzeniem i zdrowymi smakołykami.

 

Jak widzisz, koty mogą okazywać swoje uczucia na wiele sposobów. Żeby rozumieć pupila, staraj się spędzać z nim sporo czas, obserwuj i wstępuj w różnego rodzaju interakcje. Zadbaj także o jego bezpieczeństwo nie tylko poprzez zapewnienie mu miejsca do spania, drapaka i zabawek, ale także odpowiedni żwirek. Ten ostatni znajdziesz w asortymencie naszego sklepu. Oferujemy wysokiej jakości pellet, który jest wytwarzany z otrąb pszennych, pozyskanych w procesie produkcji mąki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony