Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Jakie są objawy rui u kotki? Poznaj kilka przydatnych informacji!

0
Jakie są objawy rui u kotki? Poznaj kilka przydatnych informacji!

Ruja to czas, w którym kotka jest gotowa na poczęcie potomstwa. I choć w tym okresie jej zachowanie znacznie ulega zmianie, to nie wszyscy właściciele zdają sobie z tego sprawę. Podczas tych dni kotki szukają również partnerów, zdolnych do zapłodnienia, co wynika z wrodzonego instynktu przetrwania. Zastanawiasz się, jakie są objawy rui u kotki? Odpowiadamy!

Jakie są objawy rui u kotki?

Jako właściciel kota, powinieneś doskonale znać usposobienie i zwyczaje swojego zwierzęcia. Dzięki temu znacznie łatwiej będziesz mógł określić, czy jego zachowanie uległo zmianie. Należy jednak wspomnieć, że typowe objawy rui u kotki są niezwykle charakterystyczne i ciężko ich nie zauważyć. Przede wszystkim kotka staje się bardziej niespokojna. Ponadto niezwykle pragnie towarzystwa swojego właściciela i zwraca na siebie uwagę. Równie częstymi objawami rui są głośne mruczenie, tarzanie się po podłodze i zwiększona częstotliwość oddawania moczu. Niekiedy zdarza się, że kotka przechodzi cichą ruję, która jest praktycznie niemożliwa do rozpoznania przez właściciela.

Ile trwa ruja i co warto o niej wiedzieć?

Ruja u kotki trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni. W przypadku zwierząt wolnożyjących ten proces jest o wiele krótszy ze względu na to, że kotki szybko zostają pokryte.  W przypadku zwierząt domowych, które są izolowane od otoczenia zewnętrznego, pojawia się ruja permanentna. W praktyce oznacza to, że ruja powraca w szybkim tempie, a cały proces nieustannie się powtarza. Tego typu przypadłość spowodowana jest koniecznością zaspokojenia potrzeb.

Kiedy kotka jest gotowa do poczęcia potomstwa?

Niewiele osób wie, że dojrzałość płciowa u kotów rozpoczyna się już między 6 a 10 miesiącem życia. Nie jest to jednak reguła. Proces dojrzewania jest kwestią zupełnie indywidualną i zależną od rasy, a także sposobu hodowli. Warto jednak wiedzieć, kiedy ten czas może nadejść, by jak najlepiej się do niego przygotować. Jak widać znajomość swojego pupila jest niezwykle ważna i ma ogromny wpływ na rozpoznanie objawów związanych z różnym etapem w życiu kotki.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl