Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Jak urządzić balkon dla kota, aby zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo?

0
Jak urządzić balkon dla kota, aby zapewnić mu wygodę i bezpieczeństwo?

Zapewnienie swojemu kotu odpowiednich warunków i bezpieczeństwa wcale nie jest zadaniem łatwym. Newralgicznym miejscem w każdym mieszkaniu lub domu jest oczywiście balkon. Jak go urządzić, aby mógł z niego korzystać także zwierzak?

Jak urządzić balkon dla kota - podstawowe zabezpieczenia 

Kluczowe znaczenie ma oczywiście odpowiednie zabezpieczenie balkonu. W przeciwnym wypadku kot może uciec lub nawet zginąć. Mimo to wiele osób o tym zapomina. Tymczasem zwinne zwierzę na balkon dostać się może nawet przez lekko uchylone okno. 

Zatem jak urządzić balkon dla kota, aby zapewnić mu bezpieczeństwo? Do wyboru jest kilka rodzajów siatek. Najłatwiejsze w montażu, ale i najmniej wytrzymałe są zwykłe moskitiery. Siatki plastikowe są lekkie i mobilne, jednak w przypadku kotów młodych i ruchliwych mogą się nie sprawdzić. Najbardziej wytrzymałe są siatki metalowe i wzmacniane drutem. Wymagają na ogół wiercenia w ścianach. 

Co musi znaleźć się na balkonie, gdy w domu mieszka kot?

Urządzanie balkonu dla kota warto zacząć od podłogi. Można zdecydować się na płytki ceramiczne, sztuczną trawę lub deski tarasowe. Zwierzakowi przyda się też miejsce do odpoczynku np. legowisko bądź kojec. Można też zainwestować w dodatkowy drapak. Uważać trzeba na wszystkie meble - stoły czy krzesła. Jeśli znajdują się one na balkonie, osiatkowanie jest wręcz konieczne. Wchodząc na nie, kot może łatwo przeskoczyć przez balustradę.

Bardzo istotną kwestią są również rośliny balkonowe. Niektóre z nich dla zwierzaków są niebezpieczne, szkodliwe. Warto to sprawdzić przed ich zakupem. 

O czym pamiętać, wpuszczając kota na balkon?

Wiadomo już jak urządzić balkon dla kota. Jednak trzeba pamiętać jeszcze o kilku podstawowych rzeczach. Podstawa to zaszczepienie zwierzęcia na najważniejsze kocie choroby. Ponadto kot zawsze musi mieć możliwość powrotu do domu lub mieszkania. Drzwi na balkon powinny być więc otwarte, uchylone. Nie można zostawiać pupila zamkniętego na balkonie, zwłaszcza w upalne dni. 

Oprócz tego warto pamiętać, że balkon nie jest miejscem odpowiednim do jedzenia. Nie należy więc wystawiać na niego miski z karmą. Muchy roznoszące różne bakterie mogą błyskawicznie zainfekować koci pokarm.

 

Image by <a href="https://pixabay.com/users/maky_orel-436253/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2052144">Markéta Machová</a> from <a href="https://pixabay.com/?utm_source=link-attribution&amp;utm_medium=referral&amp;utm_campaign=image&amp;utm_content=2052144">Pixabay</a>

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony