Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Biodegradowalny żwirek dla kota – alternatywa przyjazna środowisku

0
Biodegradowalny żwirek dla kota – alternatywa przyjazna środowisku

Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do tego, by na co dzień działać zgodnie z filozofią zero waste, z troską o środowisko. Wiele właścicieli kotów zastanawia się, w jaki sposób ograniczyć szkodliwe odpady, powstające przy okazji opieki nad pupilem. Jednym z rozwiązań tego problemu jest żwirek biodegradowalny, który jest doskonałą alternatywą dla innych obecnych na rynku produktów. To praktyczna opcja dla fanów zero waste, którym zależy także na komforcie ich czworonożnych podopiecznych.

Żwirek biodegradowalny – z czego się składa?

Dlaczego to właśnie żwirek biodegradowalny jest wyborem przyjaznym dla otaczającego nas środowiska? To proste – ponieważ składa się on z naturalnych składników. Do jego wytworzenia wykorzystuje się takie produkty pochodzenia roślinnego jak otręby pszenne. Pozyskuje się je w trakcie procesu mielenia mąki w młynie. Jest to zgodne z zasadami zero waste, ponieważ do jego produkcji używa się po prostu odpadów. W ten sposób nic się nie marnuje.

Korzystanie z surowców odnawialnych jest jedną z najlepszych metod dbania o otaczającą człowieka przyrodę i ograniczanie jej nadmiernej eksploatacji. Żwirek biodegradowalny jest więc doskonałym sposobem na oszczędzenie składników produkcji i ograniczenie zbędnych pozostałości. Jego organiczne pochodzenie sprawia, że jest on w pełni bezpieczny dla zwierząt. Można go też wykorzystywać także przy opiece nad innymi gatunkami niż koty. Służy on bowiem często jako ściółka w klatkach gryzoni, na przykład świnek morskich.

Zalety żwirku zero waste

Jakie są zalety żwirku zero waste? Przede wszystkim istotny jest fakt, że to wyrób biodegradowalny. Ponieważ produkuje się go ze składników pochodzenia roślinnego, to z łatwością można go kompostować i nie zaszkodzi on przyrodzie. Ma on również inne zalety – można go łatwo posprzątać, jest przyjazny dla kocich łapek i absorbuje nieprzyjemne zapachy, jakie mogą się wydobywać z kuwety. Kolejną zaletą jest fakt, że zbryla się on. Oznacza to, że pod wpływem wilgoci zbija się w większe bryłki, które szybko można wybrać łopatką, a reszta biodegradowalnego żwirku pozostaje czysta, sucha i zdatna do dalszego użycia przez kota.

Zanieczyszczony produkt powinno wyrzucać się do pojemnika na odpady zmieszane, natomiast jego czyste pozostałości z łatwością można kompostować, ponieważ powstaje on z surowców odnawialnych. W ten sposób jego roślinne składniki z powrotem mogą wrócić do natury. By dowiedzieć się więcej o innych sposobach utylizacji danego artykułu biodegradowalnego, warto sprawdzić zalecenia dotyczące konkretnego produktu.

Wydajność połączona z higieną

Właściciele kotów często narzekają też, że dany wyrób szybko się zużywa lub powoduje trudności w utrzymaniu czystości zarówno wewnątrz kuwety, jak i w jej najbliższej okolicy. Dlatego warto wybrać żwirek zero waste, który zbryla się pod wpływem wilgoci. Odpady można wówczas łatwo wybrać łopatką i dalej korzystać z reszty żwirku biodegradowalnego. Nie ma więc potrzeby każdorazowo wymieniać całości produktu, co sprawia, że jest on bardzo wydajny. To także sposób na dbanie o środowisko, w ten sposób zużywa się mniej artykułu, co wpisuje się w założenia zero waste.

Łatwość w usuwaniu bryłek sprawia także, że łatwiej można utrzymać higienę w całej kuwecie. Odchody nie roznoszą się bowiem po niej, dzięki czemu dłużej pozostaje ona czysta i zdatna do użytku przez zwierzę. Kolejną zaletą żwirku zero waste jest fakt, że ograniczono w nim pylenie, dlatego ma on mniejszy wpływ na zakurzenie mieszkania czy domu.

Jaki żwirek zero waste wybrać dla kota?

Często pojawia się pytanie, który z wielu żwirków biodegradowalnych dostępnych na rynku najlepiej wybrać dla kota? Odpowiedź brzmi – to zależy! Przede wszystkim od upodobań mruczka. Każdy z nich ma swój indywidualny charakter, który trzeba brać pod uwagę. Przyjmuje się jednak, że powinien on być delikatny dla kocich łapek. Ostre krawędzie mogą bowiem sprawić zwierzęciu ból i zniechęcić je do korzystania z kuwety, co miewa fatalne skutki.

Warto wybrać więc artykuł, który ma formę niewielkich granulek, dzięki czemu kocie poduszeczki nie męczą się w trakcie zakopywania odchodów. Korzystnie jest jednak próbować przekonać pupila do produktów biodegradowalnych i zbrylających się, które łączą w sobie dbałość o ekologię z komfortem ich użytkowania, zarówno dla zwierzęcia, jak i jego opiekunów.

Biodegradowalny żwirek KotBury – przyjazna alternatywa dla środowiska

Warto dbać o przyrodę w każdym aspekcie życia i starać się ograniczać jej eksploatację. Przykładowo żwirek biodegradowalny KotBury jest w całości produkowany w Polsce, dzięki czemu jego transport jest krótszy, a co za tym idzie, zmniejsza się także ślad węglowy. Skracanie łańcucha dostaw jest ważnym aspektem dbania o ekologię. Wydajność tego produktu sprawia też, że ogranicza się jego zużycie, co ma pozytywny wpływ na środowisko. Naturalne składniki, możliwość kompostowania i łatwość w utrzymywaniu higieny to zalety, które łączą się w tym wyrobie z możliwością dbania o otaczający nas świat, przyrodę oraz życia w stylu zero waste.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony