Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Recenzja Kotaburego Meow, Kocie

0
Recenzja Kotaburego Meow, Kocie


Żwirek KotBury
Jak my uwielbiamy nowości! Tak to już mamy, zwłaszcza w przypadku żwirków, że lubimy próbować różnych opcji – a może właśnie znajdziemy ten “idealny”.
Ostatnio na rynku pojawiła się nowa pozycja wśród żwirków naturalnych – KotBury.
Wiecie skąd nazwa? Inspiracją był iście prawdziwy bury dachowiec, który w potrzebie spotkał na swojej drodze wspaniałych ludzi, którzy otoczyli go opieką. W związku z tym kupując żwirek KotBury wspiera się stowarzyszenia opieki nad zwierzętami.
Żwirek powstaje w Gdańskich Młynach w myśl ruchu zero waste – z surowca, któremu nadano “drugie życie”. Tym surowcem są otręby pszenne, uzyskane podczas produkcji mąki, a tym samym jest w pełni biodegradowalny.


Wygląd
Żwirek jest w formie 3 mm peletu – nie za mały i nie za duży. Pomimo drobnych rozmiarów nie roznosi się za bardzo poza kuwetę – co jest istotną informacją również dla właścicieli kotów pół- i długowłosych.

pelet pelet2


Zapach


Żwirek bardzo dobrze wiąże zapachy, dzięki czemu nie czuć w domu smrodków pozostawionych przez kociaki w kuwecie. Sam w sobie pachnie raczej neutralnie.


Chłonność


KotBury szybko chłonie ciecze i dość dobrze radzi sobie ze zbrylaniem, niemniej przy czyszczeniu kuwety bryłki lubią się kruszyć. Nie tworzą się natomiast żadne breje i tym podobne zjawiska, co jest ogromnym plusem.


Pylenie


Rzeczywiście nie zaobserwowałam, by żwirek pylił przy kopaniu w kuwecie przez kociaki. Natomiast nie należy wsypywać żwirku z dużej wysokości.

kot kot2

Wydajność


Przy dwóch kotach 2,5 kg opakowanie żwirku KotBurego starcza nam na około 6-7 dni.


Jak żwirek sprawdza się u nas?


I w tym momencie na mojej twarzy pojawia się szeroki uśmiech. Jestem pozytywnie zaskoczona, że KotBury okazuje się być bliski “ideału”. Kociaki nie miały problemu z akceptacją nowego podłoża w kuwecie. Granulki KotBurego są drobne i delikatne, co więcej nie przyczepiają się do łapek, w związku z czym ich wynoszenie jest ograniczone. Czasami kociaki przemycają je w futerku lub na zwilżonych łapkach. Gdyby nie fakt, że po żwirku pozostaje osad, byłby to żwirek idealny. Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję poznać bliżej KotBurego i coś czujemy, że zostanie z nami na dłużej!
Żwirek dostępny jest w sklepie Pet&You.
Testy w ramach Plebiscytu Sfinksy.

recenzja ze strony : https://www.meowkocie.pl/zwirek-kotbury/

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl