Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności

Recenzja Kotaburego przez Kotuszkowo.pl

0
Recenzja Kotaburego przez Kotuszkowo.pl

KotBury

KotBury to absolutna nowość na rynku. Pierwszy polski żwirek zbożowy, produkowany w Młynach Gdańskich. Powstaje jako produkt uboczny przemiału otrąb pszennych w procesie produkcji mąki. Nazwa pochodzi od konkretnego Kota Burego, który po latach tułaczki na ulicy, zyskał dom i rodzinę, a na koniec został ,,twarzą” zbożowego pelletu. Każde zakupione opakowanie to wsparcie dla stowarzyszenia opieki nad zwierzętami. Bardzo szanuję producentów, którzy włączają się w realną pomoc.

Żwirek dostępny jest w opakowaniach 2,5 kg oraz 15 kg. My do testów otrzymaliśmy łącznie 20 kg. Jest to produkt bezzapachowy, zbrylający się. Nie zawiera w sobie żadnych syntetycznych substancji zapachowych, czy zbrylających. Może być stosowany również dla innych zwierząt np. nada się dobrze do króliczej kuwety.

kot kot2

 

Specyfikacja:

  • bezzapachowy
  • żwirek zbożowy
  • drobny pellet 3 mm
  • biodegradowany

Cena: 2,5 kg/ 19 zł

Nasze testy KotBury
Testowały 3 koty w dwóch kuwetach

czas użytkowania opakowanie 2,5 kg (5 dni) 4/5

Do każdej z dwóch kuwet wsypałam po paczce żwirku, więc 2 opakowania zeszły nam na jedno zapełnienie. Ogólnie mówiąc, przez 25 dni zużyłam 15 kg Kota Burego.

brylanie 4/5

Żwirek dobrze chłonie ciecz. Wiązanie następuje bardzo szybko i formuje się bryłka. Nie jest to jedna mocna, zbita kula tylko raczej sklejona ze sobą masa pelletowa. Przy sprzątaniu trzeba trochę uważać, żeby się nie rozpadła. Najwygodniej używać łopatki z większymi oczkami.

kot3 kot4

zapach 5/5

Ściółka sama w sobie ma delikatny, przyjemny, roślinny zapach. Bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem kocich kuwetowych aromatów. Po wejściu do domu jest świeżo i nie czuć nic drażniącego.

roznoszenie (z wycieraczką)  5/5

KotBury praktycznie się nie roznosi. A to, co już wydostanie się z kuwety, zostaje na wycieraczce przed nią. Nie zauważyłam przyklejania się granulek do łapek ani ogona.

pylenie 3/5

Podczas wsypywania żwirku do kuwety podnosi się biała mgiełka mąki. Taki sam jasny osad widać podczas mycia kuwety między użyciami. Nie zauważyłam natomiast pylenia w czasie kociego kopania i zasypywania nieczystości.

kot5 kot6

KotBury podsumowanie

KotBury jest interesującą alternatywą dla dotychczas dostępnych żwirków. Podoba mi się zamysł wykorzystywania produktów ubocznych przemiału mąki. Produkcja nie ma dodatkowego wpływu na środowisko. Również papierowe opakowanie jest w ekologicznym duchu. Granulat jest drobny, delikatny dla łapek. Oprócz tego jestem naprawdę zadowolona z pochłaniania zapachów i nieroznoszenia się pelletu po całym domu.

Recenzja pochodzi ze strony : http://kotuszkowo.pl/kotbury/

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl