KOTBURY to wpełni naturalny żwirek w formie pelletu, powstający podczas procesów przemiału zbóż. Nie zawiera w sobie żadnych syntetycznych substancji zapachowych, czy zbrylających.  Żwirek jest
wytwarzany z otrąb pszennych, które są pozyskiwane w procesie produkcji mąki w Gdańskich Młynach. Dzięki temu nic się nie marnuje, a kot otrzymuje produkt wysokiej jakości.

Na tą chwilę jest to jedyny żwirek z otrąb pszennych w formie pelletu dostępny na rynku. Jest w pełni biodegradowalny i ekologiczny. Kupując Kota Burego wspierasz lokalny biznes i polską gospodarkę, gdyż jest to produkt w 100% polski, wyprodukowany w technologi zero waste.

 kot1

KOT BURY jest żwirkiem zbrylającym. Pod wpływem wilgoci agreguje się w większe bryłki, które z łatwością można usunąć z kuwety. Żwirki zbrylające pozwalają na zachowanie dużo większej czystości w toalecie, są bardziej wydajne niż te, które się nie zbrylają. Żwirek nie przylega do łap, więc nie ma problemu z roznoszeniem granulatu. Delikatny drzewny aromat neutralizuje niepożądane zapachy.

Żwir Bury Kot nadaje się dla wszystkich kotów – zarówno kociąt, jak i kotów dorosłych i starszych. Granulki mają wielkość 4 mm, co zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z kuwety.

Kotbury występuje w opakowaniach 2,5kg. oraz 15kg.

 kot2

Jest to produkt całkowicie naturalny a co za tym idzie – bezpieczny dla kotów i przyjazny dla środowiska. Zbożowa ściółka jest całkowicie biodegradowalna. Zużyty pellet możecie utylizować w toalecie(bryłki należy usuwać je pojedynczo, aby uniknąć zatkania toalety), wyrzucić do bio odpadów, albo użyć jako nawóz w ogrodzie.
Wg producenta przy regularnym czyszczeniu kuwety jedno opakowanie żwiru powinno wystarczyć na 1-1,5 miesiąca stosowania dla jednego kota.
Żwirku KOT BURY możemy używać także jako podłoże dla innych zwierząt, np. fretek, królików i gryzoni.

Kotbury występuje w opakowaniach 2,5kg. oraz 15kg.

 
ko4

„tak jak wiele innych kotów, przez większość życia byłem dachowcem, odkrywającym codziennie świat. Niestety życie pełne kocich przygód sprawiło, że pewnego dnia potrzebowałem pomocy…

Znalazłem ją u ludzi, którzy okazali mi serce i zapewnili stały dom, oraz bezpieczne warunki.

KOTBURY może być każdym kotem. A jak wiecie, wszystkie koty zasługują na pomoc i najlepsze warunki życia. Dlatego, każde opakowanie KOTABUREGO wspiera stowarzyszenie opieki nad zwierzętami.”

Żwirek ma totalnie innowacyjną formę bardzo drobnego pelletu. Nie pyli się i nie nosi szczególnie. Ma naturalny, delikatny ale specyficzny zapach, którego nie czuć z kuwety. Jednak zapach dużego otwartego worka żwirku stojący w kocim pokoju już mi przeszkadzał.

Ogromnym plusem jest możliwość wyrzucania żwirku do toalety. Nie można także zapomnieć o filozofii ZERO WASTE, która przyświecała twórcom KOTA BUREGO. To godny naśladowania przykład dla innych firm. Dzięki drobnym granulkom i naturalnemu surowcowi żwirek będzie idealny dla kociąt – minimalizuje ryzyko zadławienia, zatrucia i niedrożności jelit w przypadku zjedzenia.

Zbryla się naprawdę bardzo dobrze pod warunkiem, że nie sprzątamy od razu. Żwirek potrzebuje chwili, żeby wchłonąć płyn i spęcznieć. Powstałe bryłki są dość trwałe i nie rozpadają się podczas sprzątania.

 kot5

Nasze koty nie są fanami żwirków roślinnych, więc podczas testów KOTA BUREGO chętniej wybierały kuwetę z bentonitem. Mimo to będziemy do niego wracać podczas odchowu kociąt 

Jeśli Wasze koty lubią żwirki roślinne, a Wy cenicie sobie wygodę urylizowania żwirku drogą sanitarną to koniecznie wypróbujcie KOTA BUREGO. Kupując ten żwirek wspieracie Towarzysto Opieki nad Zwierzętami oraz dokonujecie ekologicznego wyboru.

Żwirek KOT BURY kupicie m.in tutaj: https://petandyou.pl/

 kot6