Pytania i odpowiedzi o żwirek

kot radzi

Czym kierować się przy wyborze żwirku dla kota?

Naturalnie powinniśmy kierować się preferencjami kota, jednak co zrobić gdy tych preferencji nie znamy albo sami chcemy stosować inny żwir, niż wybrał kot? Warto zapoznać się z ofertą producentów żwirów i wybrać ten najbardziej odpowiedni, ekologiczny, wygodny i bezpieczny. Dobrym rozwiązaniem dla właściciela kota jest wybór produktów naturalnych, biodegradowalnych, z możliwością utylizacji w toalecie.

 Jaki żwirek nadaje się dla małego kociaka?

W pierwszym etapie życia kota wybór odpowiedniego podłoża do kuwety jest bardzo istotny. To, gdzie i w czym pierwszy raz kociak się załatwiał zostaje z nimi na bardzo długo, dlatego warto przemyśleć swoją decyzję zakupową od razu o przyjęciu nowego osobnika do domu a nawet szybciej. Wśród żwirów najlepiej wybierać te, które mają niewielkie granulki, które są delikatne dla kocich łapek a jednocześnie są produktami nieszkodliwymi dla naszej planety.

Jakie są rodzaje żwirków dla kotów?

Istnieje kilka rodzajów żwirów. Do najpopularniejszych zalicza się żwiry: drewniane, silikonowe i bentonitowe. W związku z tym, że jest to jeden z najbardziej powszechnych produktów dla kotów, powstają nowe rodzaje np. kukurydziane, sepiolitowe czy z otrąb pszennych. Zawsze warto wybierać te, które są najbardziej ekologiczne i wydajne no i oczywiście podpasują naszemu pupilowi.

Dlaczego mój kot nie chce się załatwiać w nowym żwirze?

Pamiętajmy, że koty są wielkimi indywidualistami. Miewają swoje humory oraz preferencje. Zmiana żwiru może być kłopotliwa, nie mniej musimy wykazać się sporą cierpliwością i wyczuciem przy zmianie żwiru. Proces wymiany może być czasochłonny. Jeśli mamy dwie kuwety w domu (zalecane przy jednym kocie) - wówczas do jednej z nich wsypujemy nowy żwir a w drugiej pozostawiamy stary. Jeśli kot zaakceptuje nowość możemy z powodzeniem wymienić podłoże w obu kuwetach. Możemy też po prostu dokupić drugą, “testową” kuwetę jeśli mamy tylko jedną w domu. Drugim sposobem jest mieszanie “starego” żwiru z nowym i stopniowe zmienianie proporcji na rzecz nowego podkładu. Stosując jedną z powyższych metod powinno się nam udać “przekonać” kota do nowego produktu.

Co oznacza stwierdzenie “żwirek zbrylający”?

Jest to typ żwirku dla kota, który pod wpływem wilgoci agreguje się w większe bryłki, które z łatwością można usunąć z kuwety. Żwiry zbrylające pozwalają na zachowanie dużo większej czystości w toalecie, są bardziej wydajne i ekologiczniejsze, niż te, które się nie zbrylają. Bryłki zazwyczaj można usunąć drogą sanitarną.

 
PYTANIA O PRODUKT:


Z czego jest zrobiony żwir Kot Bury?

Nasz żwir w odróżnieniu od wielu dostępnych na rynku składa się z materiału pochodzenia zbożowego. Jest wytwarzany z otrąb pszennych, które są pozyskiwane w procesie produkcji mąki w Gdańskich Młynach. Dzięki temu nic się nie marnuje a Twój kot otrzymuje produkt wysokiej jakości, w pełni biodegradowalny.

Czym żwir Kot Bury różni się od innych żwirów?

Na tą chwilę jest to jedyny żwir z otrąb pszennych w formie pelletu dostępny na rynku. Jest w pełni biodegradowalny i ekologiczny. Kupując Kota Burego wspierasz lokalny biznes i polską gospodarkę, gdyż jest to produkt w 100% polski. wyprodukowany w technologi Zero Waste.

Dla kogo przeznaczony jest żwir Kot Bury?

Żwir Bury Kot nadaje się dla wszystkich kotów - zarówno kociąt, jak i kotów dorosłych i starszych. Wielkość granulki jest odpowiednio dobrana, aby zapewnić komfortowe użytkowanie i nie ranić delikatnych kocich łap. Opracowana wielkość pelletu 4 mm zapewnia bezpieczne i wygodne korzystanie z kuwety. Z powodzeniem można go stosować w kocich kuwetach stojących w mieszkaniu, gdyż doskonale wiąże zapachy.

Jak długo mogę stosować żwir Kot Bury?

Tak długo, jak zechcesz! Nie ma tu ograniczeń dotyczących wieku zwierzęcia. Kot Bury może towarzyszyć Twojemu kotu całe życie - od kociaka do późnej starości. Możesz w każdej chwili zmienić swój dotychczasowy żwir na Kota Burego bez względu na to w jakim wieku jest Twój kot.

Na ile wystarczy jedno opakowanie?

W związku z tym, że jest to żwirek zbrylający się to jego wydajność jest bardzo duża. Przy regularnym czyszczeniu kuwety jedno opakowanie żwiru powinno wystarczyć na 1-1,5 miesiąca stosowania.

Jakie korzyści daje stosowanie Kot Bury?

Jest to produkt całkowicie naturalny a co za tym idzie - bezpieczny dla kotów i przyjazny dla środowiska. Stosowanie naszego żwiru jest bardzo wygodne ponieważ się zbryla i nie pyli! Regularne usuwanie bryłek z kuwety zapewnia higienę i czystość. Żwirek nie przylega do łap, więc problem z roznoszeniem granulatu nas nie dotyczy!

Czy mogę usuwać żwirek Bury Kot drogą sanitarną?

Naturalnie! Bryłki należy usuwać pojedynczo, aby uniknąć możliwości zatkania toalety. W związku z tym, że Bury Kot jest produkowany tylko z naturalnych surowców można również umieścić go w kompostowniku.

 

 

 

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony